راه های شناسایی ژئود اصل

راه های شناسایی ژئود اصل

ژئود اصل

 ژئودز ها به دلیل اینکه در داخل سنگ های دیگر تشکیل می شوند شناسایی انها کار مشکلی می باشد اما در اینجا چند نکته را بیان می کنیم که میتواند شما را در شناخت ژئود یاری رساند.

  1. به اطراف سنگ نگاه کنید این سنگ دارای شکل تخم مرغی است و به شکل  بیرون زده است.توجه داشته باشید که سنگ های تیز به ندرت دارای ژئود هستند.
  2. سطح ژئود را بررسی نمایید سنگ ژئود به ندرت دارای سطح صاف می باشد و بافت بیرونی آن شبیه گل کلم می باشد. گاهی اوقات می توان کریستال های داخلی ژئود را بر روی سطح آن مشاهده کرد که این نیز یکی از راه های شناسایی ژئود است.
  3. یکی دیگر از راه های تشخیص ژئود اصل مقایسه وزن آن با سنگ های هم اندازه خود می باشد. زمانی که سنگ از سنگ های هم اندازه خود سبکتر باشد احتمالا شما با یک ژئود روبرو هستید. ژئود به دلیل اینکه در داخل سنگ های دیگر شکل میگیرد دارای فضای خالی است و هنگام تکان دادن آن شاید بتوانید صدای کریستال های آن را بشنوید.
  4. یکی دیگر از راه های شناسایی ژئود اصل باز کردن و تقسیم به آن به دو قطعه است تا بتوانید محتویات داخل آن را مشاهده نمایید که بدین منظور توصیه می شود از چکش استفاده نمایید.
  5. مطمن ترین روش برای تعیین ژئود اصل انجام نمونه از محتویات داخل سنگ است که میتوانید کانی ها و مواد تشکیل دهنده آن را آزمایش کنید.
مطالب
ژئود آرت چيست؟
ژئود یا پوک سنگ ساختارهای رسوبی هستند